در این مقاله میخواهیم در خصوص ثبت کانال تلگرام و فواید آن با شما صحبت کنیم، چرا اصلا باید کانال تلگرام رو ثبت کرد و فایده اینکار چی هست؟
بهتر هست جواب به این سوال رو با یک مثال بیان کنم، دوست من دارای یک فروشگاه مواد غذائی هست و با توجه به زیاد شدن مغازه ها به خصوص فروشگاههای مواد غذائی، کسب و کار زیاد مورد باب نبود.
دوست ما که تازه با تلگرام آشنا شده بود خواست تا از طریق تلگرام به نتیجه برسه و برای همین تلگرام رو برارونق بخشیدن به کسب و کار خودش انتخاب کرده بود.
بعد از یک مدتی رفتن فروشگاه مواد غذائی دوستم و ازش در خصوص کسب و کارش سوال کردم و دوستم جواب داد که متاسفانه کسب و کار زیاد تعریف نداره و برا همین ناراحت بود.
من بهش گفتم که برای رونق بخشیدن به کسب و کارش چکار کرده، و دوست ما هم نشست برا ما توضیح داد که چه کارهائی انجام داده و از سیر تا پیاز ماجرا رو که انجام داده بود برام گفت.
گفت که رو اجناس یک تخفیف میده و تراکت تبلیغاتی پخش کرده و هر هفته قرعه کشی انجام میده و به خریداران به قید قرعه جایزه میده و الی ماشالله تا رسید به بحث کانال تلگرام و ایجاد کانال تلگرام.
من گفتم درست هست که تو کانال تلگرام درست کردی و تمام محصولات و مشخصات اونها رو درج  کردی، ولی یک کار اصلی که باید میکردی رو انجام ندادی.
دوستم با تعجی ازم پرسید که چه کاری رو باید انجام میدادم و من بهش گفتم که تو باید کانال تلگرام خودت رو ثبت میکردی.
یک عنوان مناسب هم براش انتخاب میکردی تا افراد با جستجو در اینترنت در کانال شما عضو بشن، بعد با خودش فکر کرد و گفت که واقعا باید ثبت کانال تلگرام رو زودتر انجام بده.
بعد یک سوال دیگه براش پیش اومد و اون این بود که کانال تلگرام رو کجا باید ثبت کرد و من هم سایت http://canal-telegram.ir رو بهش معرفی کردم که سئو بسیار خوبی داره و دوستم هم قبول کرد و تبلیغ کانال تلگرام رو انجام داد.
الان بیش از 5 ماه از این ماجرا میگذره و دوستم میگه که کانالش به بار نشسته و افرادی زیاد عضو کانال شدن و به فروشگاه مراجعه میکنند.
پس دوستان با ثبت کانال تلگرام شروع به عضو گیری رایگان برای کانال تلگرام خودتون بکنید.
ثبت کانال تلگرام